Klubo istorija

Pirmieji lietuviai pagal šią programą tarptautinėje Bundestago stažuotėje sudalyvavo dar 1991 metais. Praktika tuo metu vykdavo Bonoje esančiame Vokietijos parlamente.

Didėjantis šią stažuotę atlikusių Lietuvos atstovų skaičius ir poreikis keistis informacija bei palaikyti tarpusavio kontaktus, paskatino galvoti apie alumnų klubo įkūrimą. Pirmasis iniciatyvinės grupės narių susitikimas įvyko 2002 m. birželio mėnesį Vokietijos ambasadoriaus rezidencijoje. Jame buvo nutarta kurti buvusius Bundestago praktikantus vienijančią organizaciją.

Po 2002 m. rugsėjo mėn. Berlyne įvykusio buvusių praktikantų susitikimo mūsų kontaktai padažnėjo, ir pagaliau 2003 m balandžio 23 d. įvyko steigiamasis Lietuvos IPP klubo susirinkimas, kurio metu patvirtinti įstatai, išrinkta valdyba, aptarti registracijos reikalai ir nario mokesčio dydis. Nutarta kas mėnesį rengti neformalius klubo narių susitikimus – „Stammtisch’us“.

2003 m. gegužės 9 d. susitikome su VU TSPMI direktoriumi dr. Raimundu Lopata, nes šio instituto patalpose Vokiečių g. 10 nutarėme įregistruoti savo klubo būstinę. Sutarta ateityje bendradarbiauti ir surengti instituto studentams IPP praktiką pristatantį renginį.

Klubas įregistruotas LR Teisingumo ministerijoje 2003 m. gegužės 21 d. ministro įsakymu Nr. 83-V.

Kadangi IPP programa dėl plačios savo apimties 2006 m. buvo pavadinta IPS programa, Lietuvos IPP klubo pavadinimas 2008 m. rugsėjo 24 d. visuotiniame narių susirinkime taip pat buvo pakeistas. Dabar klubas vadinasi Lietuvos IPS klubu. Patvirtinti ir nauji Klubo įstatai.

Iki šiandien IPS stažuotę Vokietijos parlamente jau yra atlikę per 70 lietuvių. Klube keičiamasi informacija apie IPS klubų tarptautinę veiklą ir organizuojamas diskusijas, kas keletą mėnesių klubo nariai kviečiami dalyvauti “Stammtisch’e“, kurio metu diskutuojama apie įvairias IPS aktualijas, taip pat klubas įvairiais būdais platina informaciją apie IPS programą ir siekia sudominti aukštųjų mokyklų absolventus joje sudalyvauti.